Výkup nehnuteľností, bytov Zvolen

Výkup nehnuteľností je špeciálny spôsob obchodovania s realitami, ktorý môžete využiť aj pri predaji bytov alebo domov  vo Zvolene. Pri výkupe hrá rozhodujúci faktor rýchlosť a hotovosť. Cena pri vykupovanej nehnuteľnosti sa pohybuje na 85-90% jej trhovej hodnoty.  Pri očakávaných problémoch ako je exekúcia alebo dražba môže byť dokonca nižšia. Trhová hodnota nie je vždy reprezentovaná znaleckým posudkom, ale skutočným dopytom na základe skúseností nedávnych predajov z realitnej kancelárie. Inzerované predajné ceny podobných nehnuteľností sú len priemerom neuskutočnených transakcii a ich informačná hodnota je len podporná.

Ceny v inzercii nie sú konečné a sú v princípe v tomto období nižšie aj o viac ako 10% (aj viac). Nie vždy je možné získať naspäť všetko, čo ste investovali do Vášho bytu alebo domu, ale najmä je možné zabrániť väčším stratám, ktoré môžu hroziť. Pri výkupe nehnuteľností sa po krátkej obhliadke a zistení právneho stavu dozviete konečnú cenu pre Vás. Spolupracujeme pri výkupe nehnuteľností s investormi, ktorí hľadajú zaujímavé byty v lokalitách centrum, Západ-Tepličky, Zlatý potok, Podborová, sídlisko Sekier, Lipovec, Kráľová, Môťová, Balkán, Baková jama, Borová hora.

V prípade, ak nebudete s cenou spokojní a nenájdeme pre Vás záujemcu s atraktívnou ponukou, môžete využiť služby našej partnerskej realitnej kancelárie a predať nehnuteľnosť štandardným spôsobom.
V prípade, ak ste z iného mesta, prosím nebojte sa nás kontaktovať. Pôsobíme prakticky na celom Slovensku.
 

Konkrétne prípady výkupu nehnuteľností

 

Niekedy sa v živote stáva, že človek je nútený predať svoju nehnuteľnosť čo najrýchlejšie. Najčastejšie sa jedná o náhlu zmenu v ich živote.

Možno sa nájdete v príbehu pani Jany, ktorá nás požiadala o výkup bytu na sídlisku Sekier, pretože sa rozvádzala a potrebovala rýchlo vyplatiť nádejného exmanžela. Oslovila nás a my sme jej po obhliadke sekierskeho bytu dali ponuku, ktorej sa nedalo odolať. Hotovosť a plné právne zastúpenie v jednaní s exmanželom. Exmanžel súhlasil a po vybavení právnych formalít dostal svoje peniaze a každý z nich začal nový život.

Hovorí sa, že hotovosť je kráľ. V príbehu nášho klienta Mateja to tak skutočne je. Matej nás oslovil, aby sme mu vypracovali ponuku na výkup rodinného domu v centre vo Zvolene. Prišiel o rodičov príliš skoro, vlastne vždy prichádzame o našich najbližších priskoro a najmä ak nestihnú dať svoje veci do poriadku včas. Matejovi rodičia mali peknú nehnuteľnosť priamo v centre mesta. Jediná chyba tohto rodinného domu bola  nevysporiadaná parcela priamo pod ním. Nebola to neriešiteľná situácia, pokiaľ  teda máte dosť peňazí na poplatky. Keď však Matej zdedil dom, potreboval zaplatiť len za notárske poplatky cez tisíc eur a musel hradiť platby za energie v dome, kde nebýval.  Dokonca mal Matej  záujemcu o kúpu jeho rodinného domu vo Zvolene ale nádejní kupujúci nemali hotovosť a banka im nechcela schváliť úver na pozemok, ktorý nebol právne v poriadku. Po obhliadke sme sa dohodli a Mateja sme vyplatili v hotovosti a právne starosti sme vyriešili na naše náklady.  Matej sa zbavil nákladov na údržbu domu, zaplatil poplatky a zvyšok dedičstva investoval do svojho bytu.

Juraj bol dobrým dieťaťom, teda aspoň do chvíle, kým namiesto školy trávil viac času v herni v miestom pohostinstve hraním na automatoch. Na dospelého neplatia žiadne úľavy a keď prišla domov prvá exekúcia, jeho podiel v byte na Balkáne hrozil skončiť v dražbe. Jurajovi veľmi nebolo do reči, ale jeho mama bola neústupná, ak si sa rozhodol skončiť na ulici, pôjdeš pod most sám. Predávať byt v exekúcii nie je ľahké a veru sa mnohí zvrtli vo dverách. Našťastie sa Jurajova mama na nás včas obrátila. S exekútormi v našej práci pri výkupe nehnuteľností komunikujeme denne. Keď sme sa s majiteľmi dohodli na výkupnej cene, podpísali sme kúpne zmluvy na byt a dlžoby sme vyplatili. Za rozdiel sme pani našli menší byt. Juraj však dostal tvrdé podmienky. Ulicu alebo liečenie a platbu nájmu priamo z výplaty. Vybral si usporiadaný život.

Petra žila s dcérou na sídlisku západ v peknom  2 izbovom byte. Pracovala pre obchodný reťazec dňom nocou, aby im s dcérkou nič nechýbalo. Raz ju požiadal brat o pomoc, potreboval podľa neho na pár mesiacov požičať z finančnej spoločnosti len pár tisíc eur. Čo neurobíte pre súrodenca, veď Vás určite neoklame a peniaze bude splácať ako sa dohodli. To, že sa s rodinou veľmi ťažko obchoduje sa potvrdilo aj v tomto prípade. Petrin brat prestal splácať a reťazec,  v ktorom Petra pracovala začal prepúšťať ženy, čo mávali často choré deti. Petra sa na pár mesiacov ocitla bez príjmu a platby za byt na Západe a splátky pôžičky začali meškať.  Ak sa raz v banke zapíšete ako neplatič, máte nasledujúcich 5 rokov záznam v úverovom registri. Hrozila exekúcia a navýšenie bratskej pôžičky o desiatky percent. Hotovosť pri výkupe nehnuteľností je rozhodujúci faktor. Po vyplatení dlžôb si Petra našla menší byt. Brat sľúbil, že jej bude splácať škodu čo spôsobil. Je v zahraničí a niekedy pošle par eur. Petra má novú prácu a skúsenosť.

Róbert s manželkou sa rozhodol naplniť ich životný sen a postaviť si rodinný dom. Stavbu si naplánoval začiatkom roka a rátal s peniazmi za predaj ich trojizbového bytu na Podborovej.  Stavba išla podľa plánu, aj plánované výdavky, akurát s predajom bytu to šlo pomalšie. Výkup nehnuteľnosti bol rýchlou voľbou. S hotovosťou, ktorú získal Róbert po predaji bytu, vyplatil materiál aj majstrov. Vianoce mali pre Róberta s manželkou aj vďaka rýchlemu výkupu nehnuteľnosti tú správnu atmosféru.

Príbehy našich klientov sú skutočné, mená a lokality sú zmenené.