Výkup nehnuteľností, bytov Banská Bystrica

                Zvláštnym druhom obchodu s nehnuteľnosťami, ktorý môžu naši zákazníci využiť, je výkup nehnuteľností v Banskej Bystrici. Prihliada sa na celkový stav jednotlivých bytov alebo domov, prípadne pozemkov. Skúma sa technická hodnota, porovnáva sa trhový potenciál a samozrejme, zvažujú sa prípadné riziká. Výkup nehnuteľností v Banskej Bystrici je výhodný pre klientov, ktorí potrebujú rýchlo speňažiť svoju nehnuteľnosť. Ak nemáte čas čakať na kupca, alebo na nehnuteľnosti viazne ťarcha, alebo máte iný problém, napr. hroziaca či prebiehajúca exekúcia, je pre Vás vhodné riešenie. Pri štandardnom predaji bytu alebo inej reality, predáva predávajúci sám, alebo prostredníctvom realitnej kancelárie s nastavenou cenou a čaká na záujemcu. Ak však vlastníkovi vypršal čas, z rôznych dôvodov je nútený predaj urýchliť. Vtedy riešime jeho situáciu prostredníctvom takejto služby a bez zbytočného čakania.

                Najčastejšie dôvody, ktoré uvádzajú naši zákazníci: vážna zmena rodinných podmienok (smrť, choroba, rozvod), zmena práce (prepúšťanie alebo povýšenie do iného mesta), zložitý právny stav (nevysporiadané nehnuteľnosti, susedský spor), alebo výstavba či kúpa inej nehnuteľnosti.

                Pri určení výkupnej ceny prihliadame na skutočný trh, teda ponuka obdobných nehnuteľností v inzercii, ktorú si môžete sami nájsť  je len informačná. Vychádzame z našich vlastných predajov v poslednej dobe.

                 Cena reprezentuje až 90% skutočnej hodnoty nehnuteľnosti v okrese Banská Bystrica, ale z rôznych dôvodov môže byť nižšia. Ak riziko výkupu nevieme prijať , alebo našu ponuku neakceptujete, ponúkame Vám predaj prostredníctvom našej realitnej kancelárie za zvýhodnených podmienok. Vykupujeme prevažne byty.

Príklady výkupu nehnuteľností v Banskej Bystrici

Jeden z našich príbehov výkupu bytu v Sásovej sa začal celkom nevinne. Jozef a Mária si požičali peniaze v banke, aby si trochu skrášlili byt. Keď však prišiel Jozef o prácu, Mária musela so svojej výplaty utiahnuť celú domácnosť. Jozef namiesto nájdenia si novej práca našiel častejšie opicu s kamarátom v miestom pohostinstve. Kamaráti si majú pomáhať, a keď kamarát požiadal Jozefa o pomoc s pôžičkou, ako mu mohol povedať nie? Len dve tisícky, ktoré mu z letnej fušky rýchlo vráti. A ak si požičia o pár stoviek viac, žena na to nikdy nepríde.  Vskutku majstrovský plán a dokonca na tom trochu aj zarobí. A tak si Jozef požičal z nebankovky. To, že sa plán nevydaril, zistila  Mária z prvej výzvy pre neplatiča. Skôr ako prišlo k exekúcii, došlo k rozchodu. Mária nás oslovila, aby sme jej urobili ponuku na výkup jej nehnuteľnosti v Sásovej. Maria sa vyplatila zo spoločného  bankového úveru, našla si iný byt a Jozef zrejme dodnes čaká, že mu kamarát vráti pár tisíc, čo ho stáli vzťah aj domov.

Marián bol starý mládenec a mal prácu, byt aj milujúcu mamu. Keď doma predstavil svoju družku, jeho mama si nachvíľu vydýchla, že bude mať konečne syna so všetkým čo k tomu patrí.  Mama očakávala radostné správy a prekvapenie na seba nedalo dlho čakať. Nádejná nevesta presvedčila celú rodinu, že zdedila v zahraničí po vzdialenom príbuznom veľmi veľkú sumu peňazí, jediný problém bol v tom, že treba rýchlo zabezpečiť peniaze pre právnikov na poplatky. Ak sa Vám to podobá na príbehy zo spamu Vašich mailových schránok, nemýlite sa. Jednalo sa o klasický podvod, akurát ho nevykonali v zahraničí, ale u nás doma. „Nevesta“ presvedčila Mariána s jeho mamou, aby rýchlo jeden byt predali a na druhý zobrali z pôžičku, čo najrýchlejšie, bez ohľadu na výšku úrokov a splátok. Veď čoskoro prídu peniaze z dedičstva. Keď nás Mariánova mama oslovila, nevesta už mala zaistenú pravidelnú stravu vo výkone väzby. Škoda sa však stala. V tomto prípade sme výkup nehnuteľnosti na Fončorde urobili veľmi rýchlo. Marian si skonsolidoval svoje financie a byt si od nás odkúpil späť. Stálo ho to podstatne menej, ako by zaplatil v danom roku na úrokoch na pôžičke.